Villamoto Mootorkelgu Safari 2013

Sul on plaanis korraldada saanimatk või lihtsalt üks väike sõit sõpradega? Kutsu teisi ka - seltsis on lõbusam.

Re: Villamoto Mootorkelgu Safari 2013

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Veebr 19, 2013 10:08 am

Siin siis stardist alates, vaadake kindlasti 03.15 aega
http://www.youtube.com/watch?v=Eq_igqJE ... e=youtu.be
Mill

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Veebr 19, 2013 12:33 pm

Mill kirjutas:Siin siis stardist alates, vaadake kindlasti 03.15 aega

Kui selle lahtise kraavi ületamine oli siis sa seisid teisel pool kraavi, künkal. Lase see video üles.
Salomon, klassika.
Sõidan Kagu- ja Lõuna - Eestis
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas paarn » Teisipäev Veebr 19, 2013 2:32 pm

Tere,

Tänud kõigile osalejatele. Loodame, et saite isu täis kelgutada ja nautisite sõitu.
Pildid siin:
http://www.villamoto.ee/saanisafari-pildid/

Ühtlasi on oodatud siis teemasse ka ürituse tagasiside, mida muuta jne.

Üks idee meil oli, et kui kahekesi sõitjaid on rohkem, siis laseme need järgmisel aastal ca 1h aega varem lahti, et nad saaks puhtas lumes sõita, mitte aukudes.
Loodan, et kahekesi sõitjatel on "süda paha" tunne üleläinud, peale seda loksumist tagumises otsas.

Tervitustega,
Päärn Raid
MK Villamoto
paarn

PostitusPostitas saanimeesA » Teisipäev Veebr 19, 2013 4:25 pm

Jou!

Tänud korraldajatele laheda ürituse eest!
Minu mõtted edaspidiseks oleks:
Kindlasti tuleks moodustada grupid erineva tasemega sõitjatele. Kiiremad sõitjad üks grupp ja matkajad teine grupp. See "mogulis" rada on kahekesi üldises tempos sõita suht keeruline.. Üks võimalus oleks see et grupid sõidaksid rada eri pidi. Kuskil keskel saaks grupid kokku ja tehtaks ühine lõunapaus.
Kindlasti peaks olema igal grupil ees ja taga teejuhid kes on raadioga omavahel ühenduses ja hoiavad grupi koos.(Seni kuni midagi ei ole juhtunud ei osata seda võibolla väärtustada aga see on oluline!)
Tehniline abi on Teil juba lahendatud väga hästi! Kui midagi juhtub masin kärupeale ja järgmises vahepunktis proovitakse probleemiga tegeleda...sel aastal kogemus näitas asi toimib.... väike remont ja rats ning saan sõitis jälle!
Õhtuse osa peaks orgunnima nii et pika laua taha istutakse ühiselt. See liidab seltskonda oluliselt. Hetkel nagu ei ole sellele õhtusele üritusele väga rõhku pandud.. aga uskuge mind see on asi mis hästi orgunnituna toob ka õhtuks rahvast rohkem kohale..
Kahepäevane matk oleks muidugi ülilahe...aga seal võib probleemiks tekkida vaheööbimisega/peoga kaasnev alkohol.... :D Kui sellega osatakse toime tulla siis mõte on hea!
Edu!
saanimeesA

PostitusPostitas haljas » Teisipäev Veebr 19, 2013 7:28 pm

Mina vist teeks uuel aastal ilma saanideta :lol: :lol:
Kasutaja avatar
haljas

PostitusPostitas saanimeespriit » Teisipäev Veebr 19, 2013 7:37 pm

Järgmine aasta võiks väga ohtlikud kohad ära märgistada.
Selliseid oli paar tükki selle aasta rajal. Põldudel kus üsna kiiresti sõideti olid ettearvamatus kohas kas kraavid või järsakud.
Usun, et piisaks lihtsalt toki otsas punasest lindijupist ja kõik teavad, et siin võta kiirust maha.
See aasta ei juhtunud õnneks midagi aga kui üritusele 80-100 saani tuleb on tõenäosus, et rada venib põldudel laiaks ja mõni kraavi üles leiab väga tõenäoline.

Kahepäevane üritus oleks muidugi väga vinge. Siis peaks kindlasti mõtlema selle peale, et kuidas eelmise päeva riided/saapad hommikuks kuivaks saab.
Üks üleköetud tuba/sauna lava äkki kuhu kõik enda saapad kuivama saavad panna?
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas saanimeesA » Teisipäev Veebr 19, 2013 8:45 pm

haljas kirjutas:Mina vist teeks uuel aastal ilma saanideta :lol: :lol:

pean seda meeles ja kui tuled kohale saaniga siis võtame käest ära! :D
Edu reisiks!
saanimeesA

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Veebr 19, 2013 8:53 pm

saanimeespriit kirjutas:
Mill kirjutas:Siin siis stardist alates, vaadake kindlasti 03.15 aega

Kui selle lahtise kraavi ületamine oli siis sa seisid teisel pool kraavi, künkal. Lase see video üles.

Sitt lugu sellega, nimelt märkamatult oli kaameral aku tühjaks saanud ja mina lootsin ka kõik filmile saada.
Kuid siin järg Stardile http://www.youtube.com/watch?v=YTm6jeCC ... e=youtu.be
Mill

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Veebr 19, 2013 9:03 pm

saanimeesA kirjutas:Jou!

Tänud korraldajatele laheda ürituse eest!
Minu mõtted edaspidiseks oleks:
Kindlasti tuleks moodustada grupid erineva tasemega sõitjatele. Kiiremad sõitjad üks grupp ja matkajad teine grupp. See "mogulis" rada on kahekesi üldises tempos sõita suht keeruline.. Üks võimalus oleks see et grupid sõidaksid rada eri pidi. Kuskil keskel saaks grupid kokku ja tehtaks ühine lõunapaus.
Kindlasti peaks olema igal grupil ees ja taga teejuhid kes on raadioga omavahel ühenduses ja hoiavad grupi koos.(Seni kuni midagi ei ole juhtunud ei osata seda võibolla väärtustada aga see on oluline!)
Tehniline abi on Teil juba lahendatud väga hästi! Kui midagi juhtub masin kärupeale ja järgmises vahepunktis proovitakse probleemiga tegeleda...sel aastal kogemus näitas asi toimib.... väike remont ja rats ning saan sõitis jälle!
Õhtuse osa peaks orgunnima nii et pika laua taha istutakse ühiselt. See liidab seltskonda oluliselt. Hetkel nagu ei ole sellele õhtusele üritusele väga rõhku pandud.. aga uskuge mind see on asi mis hästi orgunnituna toob ka õhtuks rahvast rohkem kohale..
Kahepäevane matk oleks muidugi ülilahe...aga seal võib probleemiks tekkida vaheööbimisega/peoga kaasnev alkohol.... :D Kui sellega osatakse toime tulla siis mõte on hea!
Edu!

Pidu oli eelmisel aastal peo mõõtu, seekord olid korraldajad vist väsinud ja ei läinudki "pulmamängudeks"- mul siiani hääl veel ära...
Selle kiire ja aeglase grupiga on nii, et see on igakord murelaps ja jääb selleks.Seekordki oli näha kus roniti vägisi ja siis vajuti kurvid poognaks ja saanid lumme küljeli ja kinni.
Ärge ülehinnake oma oskusi ja austage kaassõitjat.
Võin järgmisel aastal ise ühe kiire gruppi juhiks tulla, kuid seal grupis kedagi ootama ei jääda :D Siis aga ei oleks see enam matk.
Mill

PostitusPostitas Mill » Teisipäev Veebr 19, 2013 9:04 pm

Ahjaa korraldajatele sügav kummardus, suur töö tehtud!
Minu jaoks on see igaaastane tipphetk.
Isegi Anti olete sõitma saanud... Jee!
Mill

PostitusPostitas Mill » Kolmapäev Veebr 20, 2013 12:39 am

Mill

PostitusPostitas paarn » Neljapäev Veebr 21, 2013 12:14 am

Tänud tagasiside eest.

Õhtuse ürituse kohapealt, kommentaarid on asjakohased, üritasime ka veidi mänge teha, aga ei tulnud väga hästi välja, liiga hilja alustasime mängudega ;)

Gruppide kohapealt, kahjuks on see nii, et igal korral soovivad ca 80-90% sõitjatest olla kiires grupis.

Tuleval aastal(kui see üritus peaks tulema) tuleb minu hinnangul kindlalt ette osavõtjate piirang, hetkel arvan, et meie lagi on 40 kelku. Ja rõhku tuleb kindlalt panna rada säästvale ja hoolivale sõidustiilile. Üle tee sõitmisel vallist üles minnes lastakse kõvasti lund teele ja kui see ära külmub järgmiseks päevaks, siis põhjustab see meile korraliku jama nii maanteeameti kui eraomanike poolt.

Sellegi poolest loodan, et saite siiski nautida sõitu ja võimalust sõita rajal, mis ei kordu(st ei pea ringe läbima).
Sellist võimalust ei tule Eesti tihti ette.
Kui kellelgi peaks olema GPS-i track olemas, siis võib selle panna info@villamoto.ee le teele, meil oma GPS-id tõrkusid.

Tervitustega,
Päärn Raid
paarn

PostitusPostitas saanimeesA » Neljapäev Veebr 21, 2013 9:26 am

vaatasin ka seda et teedele uhatakse päris kõvasti lund... arvan et peaksite ennetama jamasi maa/teeomanikega ja siis kui grupp on läbi läinud läheb kohe keegi auto või saaniga ja viskab selle teepealt ära.
saanimeesA

PostitusPostitas Silver » Neljapäev Veebr 21, 2013 9:39 am

Tere ka minu poolt.
Lisan ka ise mõned tähelepanekud, mis on paraku minuni jõudnud inimestelt, no tuleb kogu info mulle.
1. Teede ületus on jah probleemiks, sellele juhtisin ka varem tähelepanu
2. Mitmed maaomanikud on pöördunud nii valda kui ka mujale, et nendega pole kooskõlastatud nende maadel sõitmist sellise suure hulga saanidega.
3. Paraku on ka sellel nädalavahetusel sõidetud kohati Maratoni rajal ja rikutud rada.
Ja ma ei ole saanide vastane.
Lisaks on nüüd tekkinud ka mujale maaomanike poolt paigaldatud keelavaid märke, et ei luba oma maal sõita.
Ühel nädalavahetusel oli sõitmas neli kelku, kes mässasid ka otse Haanja suusakeskuse juures tiigis. Samal õhtul jälle helistati, et tema õuest sõideti läbi ja lõhuti ära elektrooniline koera piire.
Silver

PostitusPostitas Mill » Neljapäev Veebr 21, 2013 10:23 am

Silver kirjutas:Tere ka minu poolt.
Lisan ka ise mõned tähelepanekud, mis on paraku minuni jõudnud inimestelt, no tuleb kogu info mulle.
2. Mitmed maaomanikud on pöördunud nii valda kui ka mujale, et nendega pole kooskõlastatud nende maadel sõitmist sellise suure hulga saanidega.
3. Paraku on ka sellel nädalavahetusel sõidetud kohati Maratoni rajal ja rikutud rada.
Lisaks on nüüd tekkinud ka mujale maaomanike poolt paigaldatud keelavaid märke, et ei luba oma maal sõita.
Ühel nädalavahetusel oli sõitmas neli kelku, kes mässasid ka otse Haanja suusakeskuse juures tiigis. Samal õhtul jälle helistati, et tema õuest sõideti läbi ja lõhuti ära elektrooniline koera piire.

Appi kui kadedad on inimesed! Ma ei karju kunagi, kui mõni saanimees isegi hoovi ära eksib.
Mill

PostitusPostitas Silver » Neljapäev Veebr 21, 2013 12:13 pm

Mill kirjutas:

Appi kui kadedad on inimesed! Ma ei karju kunagi, kui mõni saanimees isegi hoovi ära eksib.

Minu arvamus on see, et ka maa on eraomand nagu maja ja auto jne, ning kui maaomanik ei taha, et tema maapeal sõidetakse siis tuleb neid soove ikka natuke austada ka
Silver

PostitusPostitas saanimeesA » Neljapäev Veebr 21, 2013 12:28 pm

Arvan et järgmisel korral tuleks nende maaomanikega kooskõlastades minna väikse kompensatsiooni teed. Kas siis mingit nänni mida nüüd sõitjatele jagati või siis rahaline komp(saab mingi osa maamaksust tasuda selle eest näiteks). Soomes asi toimibki nii. See kas saan mingi koti nänni või mitte ei ole probleemiks..Aga maaomanik peaks rahule jääma et järgmisel korral ka saaks sõita. Ja see teede puhastamine viimase masina või kellegi teise poolt peaks ka olema reegel.
saanimeesA

PostitusPostitas saanimeespriit » Neljapäev Veebr 21, 2013 12:32 pm

1. Sellega olen nõus, et tee ületuskohad olid kohati kõvasti valli lastud.
Selle peale võiks küll igaüks ise tulla, et pole mõtet paarutada teeperves.

2. Kui suur hulk saane seal oli kas maaomanikud seda ka ütlesid või lihtsalt ajas jubedalt närvi, et keegi üle nende maal oleva lume sõitis? Haanjas on üle 50 cm lund. Milles probleem ma ei saa aru?
Kuidagi peab inimene ju põhjendama, et mis teda segab kui üle "tema" lume sõidetakse. Mida räägitakse?

Tegelikult oleks see juriidiliselt väga huvitav kaasus kuna mootorsaaniga ei sõideta kellegi maal vaid sisuliselt hõljutakse üle selle - lumi on vahel. Kõlab naljakalt aga nii ta tegelikut on.
Kui keegi üle minu maa hõljub (olgu seal vahel lumi või õhk) siis kas mul on ikka õigust minna midagi kobisema?

Inimene kelle vara rikutakse peaks võtma ühendust politseiga mitte valda helistama. See näitab tegelikult selgelt seda, et lahendust ei soovita vaid vaja ainult kraaksuda - mida see vald teha saab? Volikogu läheb saanitajaid taga ajama või?
Kui midagi on katki sõidetud, tuleb teha pilti ja kutsuda poltisei. Küll saabub hetk kui mõni lõhkuja kätte saadakse ja asi hakkab lahenema.

Keelumärkide koha pealt on Setumaa vist tõesti üks keelumärgi rohkeim ala Eestis.
Mõnes kohas oli keelumärk keset metsa rada. Puud rajale langenud, keegi seda ei kasutanud, asustust läheduses polnud aga märk oli uhke. MINU MAA - ÄRA TULE!

Kui lõhutakse, kraabitakse, lägastatakse siis on täiesti arusaadav, et maaomanik ei soovi sellist tsirkust omal maal. Kui aga sõidetakse lihtsalt üle paksu lume ja paari minuti pärast on vaikus tagasi siis on ikka väga küüniline seda mitte tolereerida.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas saanimeespriit » Neljapäev Veebr 21, 2013 12:40 pm

Silver kas seal kandis on maaomanikele pakutud mingeid lahendusi või maaomanikud vallale?
Näiteks vald koostab raja, küsitakse rajapileti eest raha ning raha jagatakse maaomanike vahel proportsionaalselt ära - kulutused? Rajal sõitmine on omavastutusel.
Kui vald ei taha radu koostada siis usun, et seal kandis on palju inimesi kes seda meeleldi teeks.

Kas sarnaseid lahendusi on välja pakutud? Kui jah siis mille taga asi seisab?
Kui näiteks küsida hooajapileti eest 100 eur ja ostjaid on 100 - 150 siis usun, et 10-15 tuhande euroga saaks palju ära teha.
Salomon, klassika.
Kasutaja avatar
saanimeespriit

PostitusPostitas Silver » Neljapäev Veebr 21, 2013 2:20 pm

Need uued keelumärgid olid pantud just sinna alale, kust muidu sõitsime ise kindlat jälge mööda üle aga ükskord oli mingi punt tiirutanud mööda põldu. Nüüd olid peremehel sildid üleval, et ära enam sõida, viljapõld aga meil läks sealt just 80 km ringi. Muidu oli ikka peremehega kokkulepe olemas. Nüüd siis otsisime uue lahenduse. Teisest kohast sõidame ka nüüd mujalt mööda.

Tegelikult on ikka huvi olemas selle rajaga aga hetkel see Haanja looduspargi kaitse-eeskiri takistuseks, natuke on ka maaomanikega vesteldud ja ega ei ole väga suurt vastuseisu. Kõik kes siiani on märkuse teinud ongi öelnud seda, et miks muga ei räägitud?
Mõni maaomanik ütleb ka ära, kust täpselt võib sõita.
Ja see õuepeale sõidu juhtum oli ju seotud ikkagi sellega, et eksiti rajalt aga seda ei tohiks juhtuda korraldatud sündmuse puhul.

Üks inimene rääis 46 -st saanist.
Ise loodan, et rada saab Haanjas olema ja tõesti tulevad kelgumehed ja sõidavad seda mööda aga siis giidi juhendamisel, mis tagab vast ka selle, et jälgitakse rohkem kehtestatud reegleid. Seega mõtleme sellele jätkuvalt.
Lund on meil jah palju ja sõita mõnus.
Silver

EelmineJärgmine

Mine Siseriiklik

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline